Donatii

In perioada comunista biserica a fost in pericol de demolare. In 1989 s-a schimbat generatia de preoti. Pentru o perioada biserica a ramas in urma in privinta lucrarilor si datorita faptului ca o mare parte din locuitorii parohiei au fost demolati si mutati.

Pentru o perioada biserica a aratat foarte rau, fiind necesare fonduri importante pentru reabilitarea monumentului istoric. Astazi interiorul bisericii este adus la standardele cerute pentru un locas de cult din centrul Bucurestiului si monument istoric. Pentru punerea in evidenta a bisericii monument istoric este necesara reamenajarea curtii parohiale si construirea unor asezaminte sociale. Veniturile parohiei fiind limitate, avem nevoie de sponsori si ajutor financiar important.

Pentru donatii ne puteti contacta la:

PAROHIA APOSTOL
Str. Vacaresti 143, Sector 3, Bucuresti
PREOT PAROH: SACHE ION, Tel: 0721 12 98 70

sau folosind direct contul parohiei:

COD IBAN: RO97CECEB30636RON0331546, CEC BANK filiala Lucretiu Patrascanu, sector 3 Bucuresti COD FISCAL: 12497168